Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 02.04.2023 05:33

Předání cen Roma Spirit v ČR 2015 se zúčastní policista Petr Torák, držitel Řádu britského impéria
02-12-2015  Tisková zpráva


Petr Torák z Peterboroughu (Foto: Jiří Hošek, Český rozhlas) Antonín Gondolán, Terne Čhave a Natálie Bagárová vystoupí ve čtvrtek 10. prosince 2015 na slavnostním večeru v Pražské křižovatce, během kterého budou předány ceny Roma Spirit 2015 v České republice. Zúčastní se rovněž romský policista Petr Torák z Peterboroughu, kterému byl v říjnu udělen Řád britského impéria.

Předávání cen Roma Spirit se koná u příležitosti Mezinárodního dne lidských práv. Budou předány v kategoriích Nezisková organizace, Firma/zaměstnavatel, Obec/město, Osobnost, Média a nově také za přínos romské kultuře.

Zpěvačka Natálie Bagárová (Foto: Jana Šustová) Oceněné vybírá hlavní porota ve složení Michael Kocáb, spoluorganizátor Roma Spirit v ČR a předseda poroty, Ľubomíra Slušná-Franz, autorka myšlenky projektu Roma Spirit, politička a diplomatka Magdaléna Vášáryová, ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský, ředitelka Muzea romské kultury Jana Horváthová a sociolog a poslanec Ivan Gabal.

Srdečně Vás zveme na slavnostní program, který v Pražské křižovatce začíná 10. prosince v 19 hodin. S ohledem na natáčení slavnostního večera Českou televizí je nutné obsadit místa s půlhodinovým předstihem. Záznam večera odvysílá ČT 2 dne 27. prosince od 12.30 hodin.

Cílem projektu Roma Spirit je podpořit a popularizovat aktivní snahy všech, kteří se podílejí na zlepšení situace Romů v České republice. Organizátoři chtějí vytvořit platformu pro prezentaci pozitivních a reálných přínosů. Jen tak se totiž může dařit pracovat s předsudky rozšířenými v české společnosti.

Mezinárodní ocenění v České republice realizuje Otevřená společnost, o.p.s. a Nadace Michaela Kocába.

Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

Seznam 16 kandidátů a kandidátek, kteří ze 142 nominovaných postoupili do užšího výběru, najdete zde.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/27032
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003