Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 29.06.2022 15:36

Putovní výstava Romano suno zavítá do pražského Komunitního centra Prádelna
14-10-2015  Nová škola


Pozvánka na výstavu Romano suno 2015 (Zdroj: Nová škola) Romano suno je putovní výstava obecně prospěšné organizace Nová škola, která představuje to nejlepší z historie literární a výtvarné soutěže Romano suno. Tato soutěž prostřednictvím dětských kreseb a krátkých textů v romském a českém jazyce ukazuje svět viděný očima romských dětí.

Vernisáž výstavy Romano suno 2015 se uskuteční ve čtvrtek 15. října 2015 od 15 hodin v Komunitním centru Prádelna na pražském Smíchově (Holečkova 38a). Výstava bude na místě ke shlédnutí do 5. listopadu.

Romano suno je literární a výtvarná soutěž pro žáky ZŠ a SŠ. Hlavním cílem soutěže, která letos probíhá již 17. rokem, je dát příležitost těm, kteří umí romsky, vyzkoušet si v romském jazyce psát, uplatnit znalost romštiny veřejně a svou literární výpovědí přiblížit svět, v němž žijí, široké veřejnosti. Projekt má posílit zdravé sebevědomí dětí, proto jsou vybrané děti každoročně oceňovány na slavnostním vyhlášení moderovaném mladými úspěšnými Romy a obdrží drobné věcné ceny. Ke každému ročníku soutěže je také vydáván sborník, sestávající z výběru literárních i výtvarných příspěvků. Romské texty jsou publikovány s českým i anglickým překladem, více viz http://www.novaskolaops.cz/romano-suno/.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/26994
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003