Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 29.11.2021 18:33

Muzeum romské kultury oslaví 10. výročí slavnostním plesem
03-08-2015  Muzeum romské kultury


Pohled do stálé expozice Muzea romské kultury (Foto: Jana Šustová) Muzeum romské kultury letos slaví výročí 10 let jako státní instituce, neboť právě v roce 2005 se stalo příspěvkovou organizací Ministerstva kultury ČR. Jubileum oslaví uspořádáním slavnostního plesu v prostorách brněnského kulturního centra Semilasso v sobotu 28. listopadu 2015.

Hlaví hvězdou plesu bude zpěvačka Monika Bagárová, která dnes žije a vystupuje převážně v zámoří. Kromě jejího koncertu se hosté mohou těšit na tombolu i na tradiční romskou lidovou hudbu, která poslouží také jako taneční doprovod.

Součástí velkolepého plesu bude rovněž předání Ceny Muzea romské kultury, která je každoročně udělována lidem, jenž se zasloužili o rozvoj a popularizaci romské kultury a přispívají k mezikulturnímu dialogu. A proč se muzeum rozhodlo oslavit své výročí právě tímto způsobem? Pracovník muzea Radek Žák vysvětluje: „Hudba a tanec patří k nejvýraznějším prvkům romské kultury. Považujeme za symbolické oslavit muzeum, které tuto kulturu dokumentuje, právě akcí, kde se tyto dva prvky potkávají. Ples Muzea romské kultury je určen široké veřejnosti a všichni jsou srdečně zváni“.

Vstupenky za symbolickou cenu 150 Kč bude možné zakoupit od 17. 9. 2015 přímo v recepci Muzea romské kultury v ulici Bratislavská 67 v Brně.

Ples se koná pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Michala Haška.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/26916
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003