Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 08.08.2022 15:50

Agenturu pro sociální začleňování má vést Radek Jiránek
27-05-2015  Eva Rajlichová


Novým ředitelem Agentury pro sociální začleňování bude od 5. června Radek Jiránek (Foto:  ČTK) Novým ředitelem vládní agentury pro sociální začleňování by se měl stát Radek Jiránek, který vede na ministerstvu vnitra odbor prevence kriminality. Zvítězil ve výběrovém řízení. Nastoupit by měl 5. června, oznámil dnes ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD).

Radek Jiránek nahradí odvolaného Martina Šimáčka a jeho prvním úkolem má být zklidnění situace v rozbouřené instituci. Agentura je odbor úřadu vlády, spadá pod ministra pro lidská práva.

Spor o její podobu a fungování mezi Dienstbierem a pracovníky se táhne už šest týdnů.

Propukl po Šimáčkově odvolání. Neshody se týkají i využití evropských peněz a sledování jejich účinnosti při integraci Romů či chystané reorganizace.

Čtrnáct ze sedmi desítek pracovníků už podalo výpověď.

"Očekávám, že nový ředitel přispěje ke stabilizaci. Jedním z jeho úkolů bude ty, kteří odcházejí, nahradit," uvedl dnes Jiří Dienstbier. Jak dodal, dokáže si představit, že by nyní někteří pracovníci své výpovědi stáhli.

„Vím, že nejdu do lehké personální situace, ale mým cílem není dělat žádné radikální změny v zaměření agentury,“ řekl Radek Jiránek.

„Agentura nastavila svoje procesy kvalitně a slušně. To znamená, chtěl bych pokračovat v té činnosti, která se nastavila, alespoň v nejbližším období,“ zdůraznil budoucí šéf.




The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/26884
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003