Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 29.09.2022 08:00

Ida Kelarova a o. s. Miret hledají zpěvačky a zpěváky na letní školu Romano drom
13-05-2014  Michal Mižigár


Účastníci letní školy Romano drom na společném koncertě s Českou filharmonií v Brně (Foto: O. s. Miret) Romano drom je název letní školy, kterou organizuje o. s. Miret ve spolupráci se zpěvačkou, hudebnicí, hlasovou pedagožkou, hudební producentkou a sbormistryní Idou Kelarovou. Letní škola Romano drom se bude konat na východním Slovensku u města Lipany (okr. Prešov) ve dnech 26. 7. – 10. 8. 2014 a je věnovaná 60 romským talentovaným dětem a mládeži ze sociálně slabých rodin, dětských domovů a romských osad ve věku od 8 do 21 let.

Na letní škole vybrané účastníky čeká řada aktivit, které jim pomohou rozvinout jejich osobnost, talent a společná umělecká práce. Závěrem letní školy budou koncerty ve třech romských osadách na východním Slovensku s Českou Filharmonií. Na koncertu společně s nimi také vystoupí Ida Kelarova, Desiderius Dužda, Lelo Nika (Švédsko), Igor Čolić (Švýcarsko), Josef Fečo, Libuška Bachratá, Oto Bunda, Jan Dužda a další.

Uzávěrka přijímání přihlášek je 10. června 2014. Přihlášku si můžete stáhnout zde.

Projekt o. s. Miret Romano drom podpořil Visegrad Fund a partnery projektu jsou Česká Filharmonie, ETP Slovensko a Snétberger Zenei Tehétseg Központ (Maďarsko).
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/26466
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003