Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 28.01.2023 01:19

Muzeum romské kultury připomene Mezinárodní den boje proti rasismu
20-03-2014  Muzeum romské kultury


Pohled do stálé expozice v Muzeu romské kultury (Foto: Jana Šustová) Na neděli 23. března připadá Mezinárodní den boje proti rasismu. Při této příležitosti bude v Muzeu romské kultury po celý den vstup zdarma do stálé expozice Příběh Romů i nově otevřené výstavy Svět bez hranic. Romové a sport.

Prvních deset návštěvníků navíc získá jako dárek k tomuto dni placku proti rasismu dle vlastního výběru.

Muzeum zároveň zve na další Filmový čtvrtek, který se bude konat ve čtvrtek 27. března od 18 hodin v Moravské zemské knihovně v ulici Kounicova 65a v Brně. Jelikož v březnu se v Brně vzpomíná na oběti romského holocaustu, bude se promítat dokument Břetislava Rychlíka, Ó, ty černý ptáčku o holocaustu, který měl být zapomenut. Dokument trvá 59 minut.

Po promítnutí bude následovat beseda s PhDr. Janou Horváthovou, etnoložkou a aktivistkou, která se skupinou romských i neromských osobností lobbovala v 90. letech za vykoupení areálu bývalého pracovního tábora v Hodoníně u Kunštátu. Jak dopadla jednání s majiteli areálu, kde za druhé světové války zemřely stovky lidí a za socialismu se sem jezdily rekreovat děti? Jaká byla atmosféra v okolí, kde se „Romové“ pokusili sebrat místním jejich hospodu, která v budově pracovního tábora sídlila v 90. letech? Přijďte získat odpovědi na tyto i všechny svoje otázky.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/26389
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003