Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 29.11.2023 00:55

Čeští studenti a němečtí dobrovolníci připravují v Plzni kampaň proti rasismu
20-03-2014  


Plzeň (Foto: Miloš Turek) Valné shromáždění OSN vyhlásilo 21. březen Mezinárodním dnem za odstranění všech forem rasové diskriminace. Vymezilo se tak vůči brutálnímu zavraždění 69 lidí, kteří v roce 1960 demonstrovali v jihoafrickém městě Sharpeville proti apartheidu. Oranžová stužka je symbolem solidarity a boje proti pravicově-extrémistickým a rasistickým tendencím ve společnosti.

Při této příležitosti pořádají čeští studenti a němečtí dobrovolníci z organizací In IUSTITIA a ASF v pátek veřejnou kampaň v ulicích Plzně.

„Plzeň se stane v roce 2015 evropským městem kultury. Ke kultuře patří i jasný postoj proti diskriminaci a útokům z důvodu původu či barvy pleti,“ vysvětluje organizace In IUSTITA výběr města pro svou akci.

Na odpolední kampaň navazují od 19:00 přednášky pro veřejnost v kulturním domě Peklo. Přednášet bude novinář Patrik Banga (Rasismus a média) a Šárka Kadlecová z In Iustitia (Násilí z nenávisti a jeho projevy v ČR). V sobotu dopoledne od 9:30 se dozvíme od vysokoškolského učitele Tomáše Hirta více o tom, jakým způsobem fotografie a videoreportáže reprodukují rasové stereotypy, a od Anny Noskové o fashionaktivismu a módních blozích (fashionbook.cz).

Účastí na akci a její podporou přispíváte nejen na pomoc obětem útoků motivovaných rasismem, ale také získáte mnoho pro sebe. Dozvíte se zásadní věci o tématu, které je často prezentováno jednostranně, nekvalitně či negativně. Věříme, že dostanete chuť stát se sami aktivisty… ve vašem městě či škole.

Účast na přednáškách je zdarma.
Přijďte se podívat do Pekla (Pobřežní 2220/10, Plzeň)!
http://www.plzen2015.cz/cs/kd-peklo
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/26388
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003