Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 04.07.2022 17:26

Nový ministr kultury Daniel Herman uctí v Muzeu romské kultury památku obětí romského holocaustu
06-03-2014  Muzeum romské kultury


Pietní shromáždění k uctění památky obětí romského holocaustu v Muzeu romské kultury (Foto: Jana Šustová) V pátek 7.března 2014 pořádá Muzeum romské kultury tradiční Pietní shromáždění k uctění památky obětí romského holocaustu. Na akci, která se koná od 14.hodin ve 4. sále stálé expozice, pronese projev také Ministr kultury České republiky, Mgr. Daniel Herman.

„Skutečnost, že pan ministr přijede na Pietní shromáždění osobně, vnímáme jako velmi vstřícné gesto potvrzující, že vnímá specifičnost a důležitost instituce Muzea romské kultury jak pro Romy tak pro celou společnost,“ řekla Jana Poláková, pověřená řízením Muzea romské kultury.

Kromě ministra kultury na Pietním shromáždění vystoupí také zástupce veřejné ochránkyně práv, JUDr. Stanislav Křeček nebo náměstkyně ministra pro legislativní radu vlády, lidská práva a rovné příležitosti, Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D.

Dne 7. března 1943 bylo z budovy brněnských městských jatek nákladními vagony odvezeno do koncentračního a vyhlazovacího tábora v Osvětimi přes tisíc romských mužů, žen a dětí. Většina z nich zde zahynula. V roce 2014 si připomínáme 71.výročí této tragické události.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/26363
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003