Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 03.10.2023 23:25

Nadace Michaela Kocába a Otevřená společnost, o. p. s. po třech letech opět předávají ceny Gypsy Spirit 2013 v České republice
10-12-2013  Tisková zpráva


Foto: Kristýna Maková Nadace Michaela Kocába a Otevřená společnost, o. p. s. po třech letech realizují projekt Gypsy Spirit 2013. Letošní ročník se koná pod záštitou Veřejného ochránce práv JUDr. Pavla Varvařovského, Dagmar Havlové, podporu poslala Navanethem Pillay (komisařka pro lidská práva Organizace spojených národů), Janez Lenarčič – ředitel Úřadu pro demokratické instituce a lidská práva (ODIHR) Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE).

Cílem projektu je podpořit aktivní snahy všech, kteří se podílejí na zlepšení situace Romů v České republice, vytvořit veřejnou platformu pro prezentaci pozitivních a reálných přínosů a přiblížit tak široké veřejnosti aktivity organizací a jednotlivců zaměřené na podporu integrace Romů do společnosti.

Nominační porota dne 1. 11. 2013 poslala do dalšího kola následující nominované:

V 1. kategorii – Ocenění pro nevládní organizaci – Romodrom, o. s., Slovo 21, o. s, Vzájemné soužití, o. s.

Ve 2. kategorii – Ocenění pro společnost/firmu – 3B Sociální firma Duchcov, Evangelická akademie Vyšší odborná škola sociální práce a střední odborná škola, Praha 4, Salesiánské středisko Štěpána Trochty, (dům dětí a mládeže) Teplice

Ve 3. kategorii – Ocenění pro obec / město – Obec Obrnice, Město Kadaň, Město Jirkov

Ve 4. kategorii – Ocenění pro jednotlivce – Emil Cina, David Tišer, Kumar Vishwanathan

V 5. kategorii – Čin roku – Pavel Berky, Irena Drevňáková, Strana zelených

V 6. kategorii – Speciální ocenění poroty – Gypsy Spirit média – Hana Čápová, Zdeněk Ryšavý, František Kostlán

Slavnostní vyhlášení a předávání cen se uskuteční dne 10. prosince 2013 u příležitosti Mezinárodního dne lidských práv v Pražské křižovatce. Ceny budou předávat členky a členové Poroty Čin roku – Czeslaw Walek, Jarmila Balážová, Daniela Drtinová, Peter Duhan, Ladislav Goral – a Odborné poroty – Michael Kocáb, Milan Fridrich, Karel Holomek, Peter Pollák, Kálmán Mizsei.

Úžasný kulturní zážitek divákům přinesou Pavel Šporcl s Romano Stilo, harmonikář Vojtěch Szabó a kapela Gulo Čar.

Předávání cen bude živě přenášet Český rozhlas, Česká televize odvysílá záznam v neděli 29. prosince 2013 ve 13.00 hod. na ČT2.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/26280
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003