Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 07.06.2023 08:27

Z ulice do nahrávacího studia – cesta pokračuje
06-11-2013  Jana Švecová


Skupina Descontrol (Foto: Jana Šustová) Kdysi bloumali bez cíle po ulicích Teplic. Před několika lety se díky podpoře salesiánů začali scházet v hudebně a zkoušet různé písně. Dali si jméno Descontrol. Minulý rok vydali své první CD. Díky usilovné práci představí v nejbližší době veřejnosti své nejnovější a v pořadí druhé CD s názvem Ex inferno (Z pekla).

„Mnoho lidí si peklo představuje jako čerty s ohněm,“ vysvětluje název nového CD Jiří Čonka, frontman skupiny a pedagog Salesiánského střediska Štěpána Trochty. „My peklo vnímáme spíše jako chladné místo bez citu. Životy mnoha lidí peklo připomínají,“ doplňuje dále. Na první pohled působí písně pochmurným dojmem. Mluví o drogách, o zlu, zmatcích a jiných problémech dnešní společnosti. Text úvodního singlu Pochodeň – „Chci zažehnout tvé srdce, aby nebylo tak bezcitné“ – však naznačuje, že cíl alba je jiný. Skupina Descontrol chce svými písněmi povzbudit všechny, kteří se s podobnou životní beznadějí setkávají.

Album obsahuje 15 skladeb. Podíleli se na nich všichni současní členové skupiny Descontrol – kromě Jiřího Čonky ještě Patrik Doležal a Miroslav Čonka. Jako hostující členové v něm dále vystupují Štefan Mata, bývalý člen skupiny, a Jakub Fedák, mladý nadějný teplický hip-hoper.

Všechny skladby byly nahrány v Salesiánském středisku Štěpána Trochty, které se již mnoho let věnuje pedagogické a sociální práci ve prospěch ohrožených dětí a rodin na Teplicku. O master se postaral Ondřej Žatkuliak. Album by mělo být hotové začátkem roku 2014.

Již teď je možné zhlédnout videoklip k úvodnímu singlu Pochodeň, a to na oficiální stránce skupiny Descontrol http://www.youtube.com/user/DescontrolTeplice. Kapela má své stránky i na sociální síti Facebook.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/26218
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003