Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 12.08.2022 17:48

Monika Šimůnková končí jako šéfka sekce pro lidská práva na Úřadu vlády
15-10-2013  Jakub Šídlo


Monika Šimůnková (Foto: Jana Šustová) Premiér Jiří Rusnok odvolal vrchní ředitelku sekce pro lidská práva na Úřadu vlády Moniku Šimůnkovou. Její místo dočasně obsadí šéf Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček. Informoval o tom server Aktuálně.cz

„Pan vedoucí usoudil, že vzhledem k nějakým problémům jednak v chování v týmu mezi ní a jejími podřízenými a obecně s její pracovní morálkou se rozhodli ji z funkce ředitele sekce odvolat,“ řekl k odvolání Šimůnkové premiér v demisi Jiří Rusnok.

Monika Šimůnková je podřízená přímo předsedovi vlády, o odvolání z funkce ji ovšem informoval vedoucí Úřadu vlády Radek Augustin z SPOZ.

„Ředitel sekce má přeci jenom pod sebou dva odbory, měl by být odborně, pracovněprávně i v jiných oblastech na výši. To jsme u paní Šimůnkové delší dobu nesledovali,“ upřesnil Augustin.

Šimůnková ale nadále zůstává vládní zmocněnkyní pro lidská práva. S premiérem bude o příčinách svého odvolání z funkce šéfky sekce mluvit ve středu. Do té doby prý nechce sdělovat další informace.

40letá Šimůnková působila v pozici šéfky vládní sekce pro lidská práva od února 2011. Předtím se jako právnička zabývala ochranou dětí.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/26174
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003