Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 07.06.2023 07:37

Léto pro mladé romské umělce
06-06-2013  Miret


Ida Kelarova a o. s. MIRET již dlouhodobě organizují umělecká letní soustřední pro romské talentované děti a mládež ze sociálně slabších rodin, dětských domovů a romských osad na Slovensku. Letošní setkání nese název Romano ňilaj neboli Romské léto a bude se konat na Vysočině ve dnech 10. – 23. srpna 2013.

Během 14 dnů budou mít vybraní účastníci možnost rozvíjet svůj talent, účastnit se jazykových kurzů, seminářů a workshopů, v nichž si rozšíří obecný přehled.

Pozvánka na letní soustředění (Zdroj: Miret) „Cílem tohoto soustředění je připravit mladé romské umělce, kteří postupně přebírají štafetu, aby byli schopni fungovat na vysoké úrovni a byli hrdí na svůj původ a hlavně motivovaní k dalšímu studiu. Chceme jim ukázat, že Romové se nemusí věnovat jen umění, ale mohou vykonávat i další povolání, a tak jsme pro ně přichystali workshopy a besedy s mladými a úspěšnými Romy, od nichž se budou moci účastníci tohoto soustřední inspirovat,“ říká umělecká vedoucí a zároveň zakladatelka o. s. Miret Ida Kelarova.

O. s. Miret (Mezinárodní iniciativa pro rozvoj etnické tvorby) založila hudebnice Ida Kelarova v roce 1999. Více informací www.miret.cz.

Přihlášku si můžete stáhnout zde.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/25815
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003