Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 07.06.2023 08:19

Tepličtí Romové oslavili dodatečně svůj svátek
15-05-2013  Jana Švecová


Multikulturní festival v Salesiánském středisku Štěpána Trochty v Teplicích (Foto: Ladislav Nádvorník) V pátek 10. května 2013 proběhl v Salesiánském středisku Štěpána Trochty multikulturní festival. Téměř 200 hostů se nechalo strhnout rytmy čardáše, španělských a dalších tanců. Akce se konala dodatečně jako připomínka Mezinárodního dne Romů slaveného každoročně 8. dubna.

Multikulturní festival v Salesiánském středisku Štěpána Trochty v Teplicích (Foto: Ladislav Nádvorník) Kromě dvou teplických sborů přijely na vystoupení i dva taneční soubory z Duchcova pod vedením Evy Bundové a Milana Tomkoviče. V programu byli připomenuti romští patroni sv. Zeferin a sv. Kali Sára, jejichž obrazy vznikly již v dubnu na výtvarném workshopu romských dnů. Přítomný kněz P. Ladislav Nádvorník poté udělil všem zúčastněným požehnání.

Multikulturní festival v Salesiánském středisku Štěpána Trochty v Teplicích (Foto: Ladislav Nádvorník) „Přáli bychom si, aby se oslava Mezinárodního dne Romů stala tradicí. Jako maskota jsme si zvolili motiv zebry,“ přibližuje hlubší smysl této akce její hlavní organizátorka Amálie Holubová. „Zebra je taková, jaká je. Bílá a černá zároveň. Rádi bychom předávali myšlenku, že žádná rasa není nadřazená jiné.“

Salesiánské středisko Štěpána Trochty se v Teplicích již od roku 1999 snaží pomáhat dětem, mladým lidem i jejich rodinám ze sociálně znevýhodněného prostředí. Více informací prozradí webová stránka www.teplice.sdb.cz.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/25762
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003