Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 03.10.2023 05:36

Česko – slovenská Miss Roma se uskuteční už potřinácté
03-05-2013  


Už brzy se můžete těšit na Česko - slovenskou Miss Roma, která se letos uskuteční v sobotu 18. května od 19.00 hodin v Hodonín v kulturním domě Horní Valy za účasti šesti finalistek z Česka a šesti finalistek ze Slovenska. Moderátorem celé soutěže bude známý moderátor a herec Jan Čenský.

Této společenské události se v doprovodném programu řada umělců jak z Česka, tak i Slovenska, například Martina Balogová, DUO Gitanas, Monika Rigová, taneční skupina Dance the yard a další. Po ukončení soutěže a předání cen bude pokračovat taneční zábava s romskou kapelou Gipsy Nicol.

Česko - slovenskou Miss Roma 2013 pořádá Sdružení Romů a národnostních menšin v Hodoníně ve spolupráci s Radou pro národnostní menšiny Jihomoravského kraje a a Unií Olašských Romů v ČR.

Soutěž krásy Česko – slovenská Miss Roma vznikla v roce 2001 pod názvem Miss Roma 2001. Historicky první vítězkou se stala Gabriela Vašková z Hodonína. Soutěž je dlouhodobě podpořena Jihomoravským krajem, Městem Hodonín a sponzory. Soutěž o nejkrásnější romskou dívku České a Slovenské republiky se letos koná po třinácté.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/25746
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003