Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 26.03.2023 23:30

Ostrou hádku znepřátelených romských klanů v budově soudu vyřešila až policie
20-11-2012  Andrea Čánová


Okresní soud (Foto: Daniel Burda) V budově Okresního soudu v Ostravě dnes došlo ke konfliktu mezi dvěmi skupinami olašských Rómů. Situaci musela vyřešit až policie, v silách justiční stráže nebylo konflikt zvládnout.

Čtyřicet lidí se hlasitě hádalo na chodbách justiční budovy. Před jednací síní, kde se řešil případ loupeže, se totiž potkaly znesvářené klany z Brna a Ostravy. Jak potvrdil soudce Alexandr Dadam, vše museli vyřešit přivolaní policisté.

„Byli povolaní policisté obvodního oddělení v Ostravě-Porubě a nakonec i stálá pořádková jednotka krajského ředitelství. Ta už ovšem zasahovala pouze venku. Byly uplatněny výzvy k opuštění budovy, následně byly problémové osoby vytlačeny před budovu soud,“ upřesnil soudce.

Do potyčky se postupně zapojilo až čtyřicet lidí, mužů i žen. Ostrou hádku provázely vzrušené emoce, pokřikování a strkanice.

„Už do sebe šli, je to tam na videokamerách. Justiční stráž nás musela vyvést ven a tam už nás policie uklidnila,“ dodal Josef Stojka z Unie olašských Romů.

Ostravský okresní soud řešil spor dvou romských rodin. Nevyjasněné záležitosti se ale z jednací síně přenesly i na chodby justičního paláce, kde přerostly v ostrý spor.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/25549
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003