Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 27.03.2023 07:13

Svatý kopeček u Olomouce v sobotu přivítá romskou pouť
20-09-2012  Charita Olomouc


Romská pouť na Svatém Kopečku u Olomouce (Foto: Charita Olomouc) I letos se na Svatém Kopečku u Olomouce sejdou Romové z mnoha koutů republiky, aby se zúčastnili tradiční Romské pouti. V sobotu 22. září 2012 tak na tomto významném poutním místě proběhne nejen mše svatá, ale připraven je i bohatý odpolední program plný tance, hudby či atrakcí pro děti.

Romská pouť na Svatém Kopečku u Olomouce (Foto: Charita Olomouc) Čtrnáctý ročník pouti bude zahájen v 10:00 průvodem alejí ze Samotišek k bazilice. Pracovníci Komunitního centra Khamoro Charity Olomouc do této části přichystali soutěžní duchovní program pro mladší účastníky.

V 11:00 se setkají všichni poutníci u Wolkerova kříže pod kostelem, odkud vyjdou průvodem do baziliky, kde proběhne mše svatá. Letos ji bude hudebně doprovázet romská kapela Jekh Drom z Križovej vsi na Slovensku, jejímž členem je i Ján Mižigár, který ztvárnil hlavní roli ve filmu Cigán.

Dalším profesionálním hostem letošní pouti bude kapela Imperio z Přerova, která vystoupí v odpoledním kulturním programu, který začne od 12:30 v ambitech za bazilikou. V současné době je přihlášených na deset dalších hudebních i tanečních souborů z celé České republiky.

Konec celé akce je plánován na 16:30 hodin.

Organizátorem akce je Středisko Khamoro pro etnické menšiny Charity Olomouc (www.olomouc.charita.cz).
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/25387
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003