Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 01.10.2023 11:40

Vedení Moravskoslezského kraje podle voličů neřeší problém nepřizpůsobivých
11-09-2012  Lucie Husárová


Do zastupitelstva Moravskoslezského kraje by se nyní s 90 procentní pravděpodobností dostalo pět stran. Vyhrála by ČSSD, která by aktuálně získala 27,3 procenta hlasů. Ukazuje to průzkum společnosti PPM Factum pro Český rozhlas. ODS by stejně jako KSČM volilo 17,1 procent voličů. KDU- ČSL by získala 8 procent a TOP 09 a Starostové 7,7 procenta,

„Ve srovnání s minulými krajskými volbami si pohoršila především ČSSD, přesto si i nadále udržuje výsadní postavení. V roce 2008 získala 43 procent hlasů, zatímco v současné době odhadujeme, že by získala 27 procent,“ upřesňuje spoluautor průzkumu František Bartoš.

ODS taktéž ztrácí. „A více než v jiných krajích. Konkrétně o 8 procentních bodů. Ty dvě největší strany v současné době ztrácí na úkor především nových uskupení,“ dodává.

Lidé podle něj také jasně dali najevo, že stávající vedení kraje se podle nich téměř nevěnuje problematice nepřizpůsobivých občanů. Uvádí to 65 procent obyvatel.

„Pokud se vůbec snaží kraj tuto problematiku řešit, tak teprve v okamžiku, když dojde k otevřeným konfliktům nebo demonstracím. O tom, že kraj neřeší ani vzniklé konflikty anebo demonstrace, je pak přesvědčena zhruba čtvrtina lidí,“ dodává.

Průzkum zachycuje aktuální volební preference, od kterých se výsledky říjnových voleb mohou i výrazně lišit. Předvolební speciál s Martinem Veselovským z Ostravy vysílá Radiožurnál v úterý po 17. hodině. Videopřenos můžete sledovat na našem webu Zprávy.rozhlas.cz.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/25370
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003