Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 04.10.2023 15:26

Nájemníci Přednádraží čekali marně. Radní na veřejnou diskuzi nepřišli
23-08-2012  Jana Jeckelová


Cirkusový stan v ostravském ghettu Přednádraží (Foto: Andrea Čánová) Předčasně skončilo jednání v cirkusovém stanu v ostravském ghettu Přednádraží. Radní z Moravské Ostravy a Přívozu, které obyvatelé ghetta pozvali na veřejnou debatu o poničených domech, nakonec nedorazili.

Obyvatelé Přednádraží i aktivisté, z nichž jeden přišel až z Německa, čekali v šapitó na představitele města více než hodinu. Ti ale nakonec dostáli tomu, co avizovali, a nikdo z nich nepřišel.

Zastupitelé Moravské Ostravy a Přívozu vzkázali, že budovy v Přednádraží nevlastní, a proto o nich nemohou debatovat.

Lidé z ghetta v tom vidí nezájem o jejich osudy a o budoucnost domů, které i přes nařízení stavebního úřadu odmítají opustit. Se starostou a radními o neúnosné situaci chtějí proto mluvit. Paní Iveta plánuje, že na radnici vyrazí sama.

„Dneska měli přijít. Oni tvrdí, že prý tady nemají žádný pozemek. Přitom ten, na kterém stojíme, je pozemek města. Když nepřišli oni, budeme muset jít my za nimi. Každý den tak budou mít návštěvu pěti rodin. Když tam přijdu, neodejdu, dokud si s nimi nepromluvím. Líbit si to můžete nechat, ale moc dlouho ne,“ řekla Radiožurnálu.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/25315
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003