Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 01.10.2023 13:45

Domy v ghettu v Ostravě jsou dál životu nebezpečné, zjistil úřad
07-08-2012  Josef Kubeczka


Snaha o opravdu domů v Přednádražní ulici (Foto: ČTK) V domech v ulici Přednádraží v Ostravě-Přívoze, jež odmítá opustit asi 140 lidí, přetrvávají závady, které mohou ohrozit jejich zdraví a životy. Vyplývá to ze závěrů pondělní kontroly úředníků, o nichž dnes informovala mluvčí městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Jana Pondělíčková.

Vystěhování z domů nařídil stavební úřad v pátek. Obyvatelé ghetta, převážně Romové, mezi nimiž je hodně dětí, odmítli rozhodnutí respektovat. Místo toho se pustili do oprav, čímž chtěli úředníky přesvědčit, aby je v domech nechali bydlet. Mezi závadami, které stavební úřad vytýká, jsou například vytrhané elektrické vedení, chybějící překlady nad okny a dveřmi, vlhké zdivo, plísně, zatékání střech nebo poškozené rozvody plynu, vody a vnitřní kanalizace.

"Nadále zůstává v platnosti nařízení o vyklizení," uvedla Jana Pondělíčková. Lidé se v domech podle úředníků zdržují na vlastní nebezpečí a odpovědnost za ně má i vlastník domů. Tím je společnost Domy Přednádraží podnikatele Oldřicha Roztočila.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/25203
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003