Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 02.07.2022 18:29

Defilé účinkujících 14. ročníku Světového romského festivalu Khamoro
31-05-2012  Kristýna Maková

Defilé umělců je součástí festivalu Khamoro již od roku 2001. Přenáší tak festivalou atmosféru do ulic historického centra Prahy. Ve čtvrtek 31.5. 2012 jsme mohli obdivovat defilé pestrobarevně oděných umělců. V průvodu bylo letos 7 kapel vystupujících na koncertech tradiční romské hudby, ale také 14 českých hudebních a tanečních souborů - celkem na 220 účastníků! Nechyběli samozřejmě ani vlajkonoši, kočár tažený koňmi a tisíce diváků, kteří se každoročně účastní.

Průvod startoval v pravé poledne na Václavském náměstí, pokračoval přes Můstek a Ovocný trh Celetnou ulicí až na Staroměstské náměstí. Během průvodu se umělci několikrát zastavili, aby diváky potěšili svým hudebním a tanečním uměním. Defilé je skutečnou perličkou festivalu Khamoro a skvěle kombinuje krásy romské hudby, pestré kostýmy, dynamické tance i jedinečnou atmosféru historického centra Prahy.

Více fotografií z defilé si můžete prohlédnout zde: radio.cz


Autor Kristýna MakováAutor Kristýna MakováAutor Kristýna MakováAutor Kristýna MakováAutor Kristýna MakováAutor Kristýna MakováAutor Kristýna MakováAutor Kristýna MakováAutor Kristýna MakováAutor Kristýna MakováAutor Kristýna MakováAutor Kristýna MakováAutor Kristýna MakováAutor Kristýna MakováAutor Kristýna MakováAutor Kristýna MakováAutor Kristýna MakováAutor Kristýna MakováAutor Kristýna MakováAutor Kristýna Maková
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/25009
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003