Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 19.05.2022 10:46

Břeclavských protestů kvůli zbitému chlapci se ujala Dělnická mládež
18-04-2012  Hana Ondryášová


Shopping centrum v Břeclavi, u kterého došlo k napadení (Foto: Hana Ondryášová) Obavy, že plánované nedělní protesty proti násilí v Břeclavi přitáhnou do města také radikály, se naplňují. Na celou neděli nahlásila svoje aktivity do břeclavských ulic Dělnická mládež.

Původně se přitom na Facebooku objevila pozvánka na pochod, která výslovně odmítala rasistický rozměr akce. Dnes dopoledne ale doputovalo na městský úřad oznámení o konání demonstrace podepsané Dělnickou mládeží. Prostor od vlakového nádraží až po radnici si organizátoři zamluvili na celou neděli.

Dělnická mládež je přitom sdružení, které znalci označují jako sympatizanty Dělnické strany sociální spravedlnosti nebo dokonce jako její odnož.

Nálady v Břeclavi rozjitřilo nedělní surové přepadení patnáctiletého chlapce, kterého brutálně zbila trojice útočníků u u Shopping centra. Na dopadení pachatelů ustavili jihomoravští policisté speciální tým, zatím je ale nedopadli.

Vyhrocenou situací ve městě se bude dnes odpoledne zabývat i břeclavské zastupitelstvo, přijet na něj má také vládní zmocněnkyně pro lidská práva a jihomoravský hejtman Michal Hašek.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/24885
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003