Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 01.02.2023 00:59

Slíbená posílená jednotka policie na Šluknovsku bude, potvrdil Kubice
25-03-2012  Tereza Bartůňková, Matěj Skalický


Speciální pořádkový útvar policie na Šluknovsku vznikne - i přes škrty v rozpočtu. Potvrdil to v České televizi ministr vnitra Jan Kubice. Přitom policejní prezídium před pár dny oznámilo zrušení přípravy této jednotky pro nedostatek peněz.

Ministr vnitra Jan Kubice (Foto: Filip Jandourek) Kubice se prý bude snažit, aby byl dopad škrtů na bezpečnostní sbory co nejmenší. Spořit chce hlavně na organizačních složkách ministerstva vnitra.

„V současné době je v jednotce 50 policistů. Předpokládaný stav by měl být někde na 170. V každém případě bude to budování postupně pokračovat – třeba o dalších 50 policistů. Budu hledat, kde se ty peníze najdou. Můj pokyn je takový, že se v každém případě prostě najdou,“ řekl Kubice.

Vláda ve středu policii seškrtala 800 milionů korun. Pořádková jednotka by měla působit v Ústeckém kraji kvůli zvýšení bezpečnosti.

Ve Šluknovském výběžku se v roce 2011 uskutečnilo celkem dvanáct demonstrací a pochodů, tři z toho skončily zákrokem těžkooděnců. Bylo zraněno několik policistů i demonstrantů, policie z různých trestných činů obvinila více než 10 lidí. Davy mířily hlavně k ubytovnám a domům, kde bydlí převážně Romové bez práce.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/24805
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003