Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 01.02.2023 00:41

Účast na protestech v Rumburku a Varnsdorfu byla slabá
02-10-2011  Gabriela Hauptvogelová, Simona Bartošová


Ve Varnsdorfu se konala 2. října demonstrace proti nárůstu kriminality ve Šluknovském výběžku (Foto: ČTK) Dnešní shromáždění proti kriminalitě ve Šluknovském výběžku poznamenal malý zájem veřejnosti. Na náměstí v Rumburku dorazilo asi 50 lidí, ve Varnsdorfu to bylo zhruba 200. I tak je to méně než polovina demonstrantů, kteří na místě protestovali v minulých týdnech.

Obě akce svolal Lukáš Kohout. Pochod ve Varnsdorfu nakonec zrušil.

Kohout kritizoval vládní i místní politiky. V Rumburku přitom úředníci kontrolují lidi, jestli nezneužívají sociální dávky, a ve Varnsdorfu platí vyhláška zakazující pití alkoholu na veřejnosti a vysedávání na ulici.

Podle některých lidí, kteří na shromáždění přišli, jsou ale tyto změny pomalé a úředníci a policie podle nich stále ještě málo důslední.

Na bezpečnost dnes bylo připraveno dohlížet 250 policistů.

Napětí v oblasti na severu Čech se stupňuje od poloviny srpna, kdy se zde odehrály 2 násilné útoky. Demonstranti pak vyšli do ulic s hesly o obrácené diskriminaci a nečinnosti státu.

Sociálního napětí se pokusila využít také extrémní pravice. Podle policie ale vyšla její snaha naprázdno. Mezi místními totiž žádnou podporu nenašla.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/24448
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003