Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 28.09.2023 12:39

Ve Varnsdorfu demonstrovalo proti kriminalitě asi 500 lidí
09-09-2011  Josef Suk, Eva Presová


Asi 500 lidí ve Varnsdorfu protestovalo proti rostoucímu násilí a kriminalitě. Demonstrace ale byla podle radnice nepovolená, organizátoři ji totiž neohlásili včas. Lidé se přesto vydali na pochod k ubytovně, kde bydlí hlavně Romové.

Foto: ČTK Demonstranti se rozešli kolem 18. hodiny. Cestou k ubytovně se z davu ozývaly výkřiky a nadávky směrem k oknům ubytovny. Přítomen byl ale velký počet policistů, včetně těžkooděnců. Ti dohlíželi na to, aby nedošlo k nějakým vzájemným střetům a bránili protestujícím ve vstupu do areálu noclehárny, v níž žijí desítky nepřizpůsobivých lidí.

Není vyloučeno, že se někteří protestující přemístí do jiných částí Varnsdorfu.

Iniciátorem dnešního shromáždění byl stejně jako minulý pátek Lukáš Kohout, který se dostal do střetu se zákonem už před lety jako falešný asistent někdejšího poslance Jana Kavana.

Kohout je ve Varnsdorfu víceméně vnímán jako kontroverzní člověk, který se podle mínění řady zdejších lidí chce pouze zviditelnit. Na druhé straně má hodně sympatizantů a tito lidé na svolávané demonstrace chodí.Celý příspěvek najdete zde: www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/946357
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/24200
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003