Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 01.10.2023 11:22

Policie vyšetřuje na Rakovnicku útok zápalnou lahví na Romy
10-08-2011  Ľubomír Smatana, Ludmila Vondráková


Domek romské rodiny v Krtech na Rakovnicku (Foto: ČTK) Zápalnou láhví někdo v noci zaútočil na domek obývaný Romy v Krtech na Rakovnicku. Hořící láhev se podařilo okamžitě uhasit, jeden člověk se ale lehce zranil. Pachatele zatím policisté nenašli, zda se jednalo o rasově motivovaný útok, teď policie zjišťuje.

Zápalnou láhev vhodil neznámý pachatel do domu zhruba hodinu po půlnoci. Dopadla mezi postel a kamna.

„Případ si převzali krajští kriminalisté, nicméně zatím na samém začátku nevíme, kdo a z jakého důvodu láhev do domku vhodil. Prošetřujeme to jako pokus těžkého ublížení na zdraví zatím proti neznámému pachateli,“ uvedla mluvčí středočeské policie Soňa Budská.

Domek romské rodiny v Krtech na Rakovnicku (Foto: ČTK) Jeden z obyvatel vyhodil láhev ven, utrpěl ale popáleniny druhého stupně, takže skončil v péči lékařů. Podle posledních informací byl už propuštěn do domácího ošetřování. Škoda na zařízení domku je podle hasičů minimální, zhruba 1000 korun.

Sousedé i místostarosta obce hodnotí romskou rodinu jako bezproblémovou a spořádanou. Členové rodiny v Krtech bydlí už 20 let a reportérovi Českého rozhlasu řekli, že se nikdy nesetkali s nepřátelským chováním okolí, nemají ani špatné zkušenosti s neonacisty.

Podobný případ se stal před měsícem v Býchorech na Kolínsku. Do domu, kde žijí Romové, dopadla zapálená pochodeň. Nikdo nebyl zraněn. Policie zadržela mladíky, které z útoku podezřívá.

Podrobnosti o případu zjišťoval na místě reportér Radiožurnálu Ľubomír Smatana

Poslech
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/24069
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003