Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 04.10.2023 13:01

Památník Lidice zahájil novou návštěvnickou sezónu výstavou o genocidě Romů
31-03-2011  Veronika Sedláčková, Lenka Rafaelová


Lucie Křížová z Muzea romské kultury a Milouš Červencl z Památníku Lidice představili výstavu Genocida Romů za 2. světové války (Foto: Jana Šustová) Jeden z nejznámějších symbolů nacistického teroru - památník vypálené obce Lidice na Kladensku zahajuje novou návštěvnickou sezonu. Letos ji otevře putovní výstava věnovaná genocidě Romů za 2. světové války.

Výstava Genocida Romů za 2. světové války (Foto: Jana Šustová) „Je to pokračování výstavy, kterou jsme tady měli od února. To byla výstava o životě Romů a Sintů v cikánském táboře v letech 1942 a 43. Logicky na sebe tyto dvě výstavy navazují. Vystavovali tady pracovníci Muzea romské kultury z Brna. Myslím si, že výstava je velice zajímavá. těm, kteří neznají historií Romů za války, může něco napovědět,“ zve návštěvníky ředitel památníku Milouš Červencl.

Loni Lidice navštívilo 40 tisíc lidí. Letos by návštěvnost mohl zvýšit nový český film Lidice, který jde v červnu do českých kin. Snímek popisuje vyhlazení obce v roce 1942.

Zahájení nové návštěvnické sezóny v Památníku Lidice (Foto: Jana Šustová) „Je takovým zvykem, že se diváci jedou podívat tzv. na místo činu. Myslím si, že by to lidi méně znalé historie mohlo přilákat, aby se sem šli podívat, jak to ve skutečnosti bylo a konfrontovat to s informacemi, které získají z filmu,“ uvedl Červencl.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/23819
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003