Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 23.09.2023 03:22

Popálená Natálka po osmi měsících opustí nemocnici
01-12-2009  Andrea Čánová, Martin Hromádka


Natálka (Foto: ČTK) Lékaři ve středu po osmi měsících léčby pustí domů popálenou Natálku. V ostravské fakultní nemocnici děvčátko leží od poloviny dubna, kdy na dům romské rodiny z Vítkova zaútočili zápalnými láhvemi pravicoví radikálové.

Natálka po útoku extremistů utrpěla popáleniny druhého a třetího na osmdesáti procentech těla a lékaři byli v prognózách skeptičtí.

Malá pacientka podstoupila desítky operací a má před sebou náročné rehabilitace. Do nemocnice bude dojíždět ambulantně dvakrát týdně.

Mezitím její rodiče koupili z výtěžku humanitární sbírky starší domek, který opravili. Matka Natálky Anna Siváková se těší, že v novém domově stráví letošní Vánoce všichni společně.

"Budeme zase všichni pohromadě, jako jsme vždycky byli. Natálka nám tady chybí hodně. O Vánocích chci oslavit i Natálčiny druhé narozeniny, které neoslavila," řekla Českému rozhlasu Siváková.

Žháři na domek rodiny z Vítkova zaútočili v noci na 19. dubna. Do budovy vhodili tři zápalné láhve naplněné benzinem. Následný požár dům zcela zničil. Z devítičlenné spící rodiny utrpěli popáleniny tři lidé - malá Natálka a její rodiče.

Policie kvůli útoku obvinila čtyři ultrapravicové extremisty z Opavska a Bruntálska, kterým hrozí 12 až 15 let vězení, případně i výjimečný trest.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/22931
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003