Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 07.06.2023 08:30

Benefiční koncert podpoří azylový dům R-mosty pro matky s dětmi
11-11-2009  Tisková zpráva


Pražskou Retro Music Hall rozezní v pondělí 7. prosince 2009 od 18:30 hodin benefiční festival tanečních kapel Madfinger, Gulo Čar, Afrodisiak, Terne Čhave a rapper Henry D s přáteli z United Flavour a Forbidden Fruits. Večerem provází Valérie Zawadská a Lejla Abbásová. Koncert začíná vystoupením královehradecké energetické bomby Terne Čhave, uzavře ho Henry D s přáteli.

Koncert chce pomoci Azylovému domu R-mosty pro matky s dětmi, který krátce po svém zprovoznění nedostal očekávanou dotaci a potřebuje doplnit alespoň základní vybavení pokojů a peníze na energie pro letošní zimu.

V Praze chybí podle kvalifikovaných odhadů až 150 míst pro matky s dětmi v sociální nouzi. Přitom v hlavním městě nová taková zařízení nevznikají, spíše se ruší – takový osud postihl například jeden z nejlépe fungujících azylových domů v republice – Společnou cestou, o.s. v Donovalské ulici na Praze 11 na jaře tohoto roku.

Nezisková organizace R-Mosty, která se od roku 1992 zabývá prací se sociálně vyloučenými rodinami a dětmi, se proto rozhodla takové zařízení zbudovat na vlastní pěst.

Pouze díky podpoře soukromého sponzora, který zakoupil dva objekty v Mladé Boleslavi, se tento projekt podařilo dokončit. Nyní potřebujeme objekty zajistit pro důstojný provoz alespoň do doby vyhlášení výsledků státních dotací pro rok 2010. Kapacita objektů je až 40 osob, pořadníky čekajících matek s dětmi jsou plné.

Vstupné na celou akci je přívětivých 200,- kč na místě. Předprodej za 180,- lze objednávat na adrese kancelar@r-mosty.cz Všechny další informace vám rádi podáme na adrese kancelar@r-mosty.cz nebo na telefonu 222 581 247. POZOR ! Začátek již v 18:30

Projekt azylového domu podporují: Rada vlády pro záležitosti romské komunity

Podporu projektu přislíbily: MČ Praha 3, město Mladá Boleslav
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/22887
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003