Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 30.11.2023 01:28

Nabídka materiálu k výuce o holocaustu Romů a Sintů
10-11-2009  Romano džaniben


Příjezd Romů do Osvětimi Občanské sdružení Romano džaniben nabízí zdarma základním a středním školám materiál k výuce romského holocaustu, který vznikl za podpory MŠMT. Jedná se o publikaci Nacistická genocida Sintů a Romů obsahující rozsáhlý dokumentační a obrazový materiál mapující holocaust Romů a Sintů v celé Evropě. K publikaci vzniká metodika, která klade důraz na přesahy této historické události do současnosti, jejím cílem je aktivovat u žáků schopnost kriticky uvažovat o tomto tématu v souvislostech s ohledem na aktuální problémy otevřené i skryté xenofobie a dalších netolerantních postojů k některým členům naší společnosti.

Metodika bude představena širší pedagogické veřejnosti na semináři, který se uskuteční v pátek 11. 12. 2009 (12:00 - 18:00) v Muzeu romské kultury v Brně (Bratislavská 67). Seminář je akreditován v rámci systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků MŠMT a je účastníkům nabízen zdarma. Je určen především pedagogům druhého stupně ZŠ a SŠ.

V případě zájmu o publikaci či účast na semináři kontaktujte prosím koordinátorku projektu Kristinu Dienstbierovou (dzaniben@gmail.com).
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/22884
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003