Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 31.03.2023 08:57

Policie prošetřuje údajné výhrůžky svědkyním v kauze Vítkov
21-08-2009  Katarína Brezovská, Monika Rybáková


Požár domu ve Vítkově (Foto: www.hzsmsk.cz) Autonomní nacionalisté vyhrožují svědkyním v kauze žhářského útoku ve Vítkově. Nepřímou výhružku zveřejnili na svých internetových stránkách v textu anonymního autora. Případ už prošetřuje policie.

Výhružka je adresována dvěma mladistvým dívkám z blízkého okolí Vítkova. Právě na základě jejich výpovědí měla policie obvinit čtyři neonacisty z Opavy a Horního Benešova na Bruntálsku v souvislosti se žhářským útokem. Kriminalisté už případ prošetřují.

"Tyto věci nebereme na lehkou váhu, zabýváme se jimi. Nicméně je to jeden z podnětů, které se k nám dostávají. Stejně jako další je nepodceňujeme, věnujeme se jim. Pokud bychom zjistili v rámci celého případu, že by mohlo dojít k ohrožení konkrétních osob, tak jsem připraveni zcela jednoznačně a razantně zasáhnout tak, abychom ochránili jejich bezpečnost," řekl Radiožurnálu mluvčí severomoravské policie Miroslav Pech.

Autor ve svém textu také tvrdí, že vyhrůžkám čelí i rodiny zatčených pravicových nacionalistů. Jedna se dokonce v obavě o život údajně přestěhovala. To policie nechtěla komentovat.

Starosta Horního Benešova Jaroslav Žerotínský o tom prý informace nemá, připustil ale, že jedna z rodin změnila bydliště.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/22753
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003