Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 03.10.2023 06:48

Popálená dvouletá Natálka se zotavuje, čeká jí ale ještě řada operací
17-08-2009  Andrea Čánová, Miroslav Panuška


Maminka Natálky Anna Siváková (Foto: ČTK) Ještě minimálně pět operací čeká popálenou dvouletou Natálku, která přežila žhářský útok na romskou rodinu ve Vítkově na Opavsku. Víc než čtyři měsíce byla v umělém spánku. Zhruba před týdnem ji lékaři ostravské fakultní nemocnice probudili. Léčba malého děvčátka už stála přes pět milionů korun.

Lékaři dnes zveřejnili detaily o léčbě malé pacientky, která byla popálená na osmdesáti procentech těla. Natálčin stav je zatím stabilizovaný, říká primářka popáleninového centra Zdenka Crkvenjaš.

"Nyní má asi třicet procent zatransplantovaných, což znamená, že ještě není venku z akutní fáze nemoci z popálenin. Život ohrožující komplikace, dokud není zhojená veškerá popálená tkáň, mohou kdykoliv nastat."

Mluvčí fakultní nemocnice Tomáš Oborný ocenil práci svých spoluzaměstnanců - lékařů a dalšího zdravotnického personálu: "Určitě je to veliký úspěch. Rozhodně se jedná o nejmladšího pacienta, která přežívá po takovém úrazu."

Policie obvinila v souvislosti s dubnovým žhářským útokem na romskou rodinu ve Vítkově na Opavsku čtyři muže ze severní Moravy. Na všechny uvalila vazbu.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/22736
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003