Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 29.11.2023 00:43

Pecina: Nárůst extremismu tady je, ale konáme
17-07-2009  Marián Vojtek, Václav Pešička


Martin Pecina (Foto: Jana Šustová) Česká vláda žádá ohledně obnovení vízové povinnosti při cestě do Kanady i podporu od Evropské unie. Očekává, že se členské země zachovají podle paktu solidarity a také recipročně zavedou víza pro Kanaďany při cestě do zemí Evropské unie. Podpory se české vládě dostalo od švédského předsednictví, které reciproční zavedení víz podpoří, pokud mu to doporučí Evropská komise. Ta podle svého předsedy Josého Manuela Barrosa vypracuje do září zprávu, která mimo jiné posoudí i dodržování lidských práv v Česku.

Ministr vnitra Martin Pecina Rádiu Česko řekl, čím chce Komisi přesvědčit: "My se je budeme snažit přesvědčit, že konáme. To, jestli bylo v minulosti něco zanedbáno, nebo ne, to bych v tomto okamžiku asi nechal stranou vůči argumentaci v Komisi, protože ten nárůst extremismu v posledních třech letech tady skutečně je, o tom není pochyb. Ale my se je budeme snažit přesvědčit o tom, že už dva dva a půl měsíce konáme velmi intenzivně a že už jsou výsledky a že už jsou extremisté, kteří jsou zadrženi a že pochody tak, jak probíhaly ještě před půl rokem, tak už jsou dneska minulostí."

Češi nadále řeší, jak zrušit před pár dny zavedená víza pro cesty do Kanady nebo alespoň zmírnit jejich dopady. U telefonu je ministr vnitra Martin Pecina.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/22617
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003