Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 31.03.2023 07:25

Dva Češi nedostali ve středu vízum do Kanady
15-07-2009  Milan Kopp, Pavel Polák


Foto: ČTK Vízum ve Vídni na kanadském zastupitelství nedostali dva Češi. Mladý pár tak zůstane doma a letenky jim propadnou. Jsou jediní ze 200 žadatelů, kteří byli odmítnuti.

Důvod pro zamítnutí byl podle kanadského úředníka ten, že mladý pár nepřesvědčil úřady, že se po dovolené opět vrátí domů do Čech. Dívka a mladý muž už měli koupené letenky a chystali se na tři týdny za příbuznými do Kanady. Pro cestu tam i zpět měli všechno zařízené. Rozhodnutí kanadských úředníků je zdrtilo, takový konec dovolené prý vůbec nečekali.

Více než stovka Čechů čekala ve středu od brzkého rána, až kanadský úřad ve Vídni otevře. Radost z cestování do rakouského hlavního města Vídně neměl nikdo.

Důvody zavedení víz pro české občany Kanadou pečlivě přezkoumají Evropská komise i Evropský parlament . Na vyhodnocení situace komisí čeká i Fredrik Reinfeldt předseda vlády Švédska, které tento půlrok Unii předsedá. Švédské předsednictví se přitom dnes vyslovilo příznivě k možnosti zavedení víz pro Kanaďany při cestách do zemí Evropské unie.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/22608
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003