Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 12.08.2022 16:26

Na Habrovce letos zahrají Parno Graszt i Terne Čhave
11-05-2009  Tisková zpráva


Parno Graszt (Foto: Jana Šustová) V pátek 5. a v sobotu 6. června 2009 se koná už 7. ročník hudebního a divadelního festivalu Habrovka, který pořádá Pražská společnost bloumající veřejnosti. Akce se koná v zahradě kostela v ulici U Habrovky v Praze na Budějovické a na čtyřech scénách zde vystoupí třináct hudebních skupin a sedm divadelních souborů.

Hlavní hvězdou festivalu bude maďarská romská kapela Parno Graszt, která patří k nejlepším světovým world-music souborům a má u nás své stálé publikum. Hraje autentickou tradiční romskou hudbu a vyniká zejména strhujícím rytmem, skvělými vokály a virtuózními tanečními výkony. Dále vystoupí nejlepší současná česká jazzová zpěvačka Yvonne Sánchez. Zazpívá písně z nového alba My Garden, které bylo ve dvou kategoriích nominované na cenu Anděl. Anděla za nejlepší album v žánru world-music naopak získala skupina Terne Čhave, která písněmi z oceněného alba More, love! roztancuje i Habrovku. Dále zahraje živoucí legenda (česko)slovenského jazzu Peter Lipa, nenapodobitelní básníci Hm... , trio vedené Ivánem Gutierrézem Madera a další kapely. Z divadelních souborů se představí divadlo Krepsko, loutkář Pavel Vangeli nebo také Dívadlo Cože?.

Sobotní dopoledne je tradičně vyhrazeno dětem, které se budou moci vyřádit na výtvarných dílnách nebo se zapojit do loutkového divadla. Proběhne také finále druhého ročníku soutěže začínajících kapel „Osud piva“.

K tomu všemu je třeba ještě přidat unikátní výstavu komiksů o práci cizinců v ČR nazvanou „Czech Made?“, kterou vytvořila organizace Multikulturní centrum Praha a která se na Habrovce zastaví před svou cestou do Štrasburku. Chybět nebudou ani další výstavy a doprovodné programy a samozřejmě také dobré jídlo a pití. Stánek se specialitami romské tradiční kuchyně bude provozovat pražské sdružení R-Mosty.

Festivalové vstupné je, stejně jako poslední dva roky, pouze 120 Kč na den a 160 Kč na oba dny. Více informací naleznete na www.habrovka.cz.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/22415
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003