Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 23.03.2023 09:22

Policie: Žháři zaútočili na dům ve Vítkově třemi zápalnými předměty
24-04-2009  Martin Hromádka, Silvie Mikulcová


Požár rodinného domu ve Vítkově (Foto: www.hzsmsk.cz) Požár ve Vítkově způsobily tři zápalné láhve. Na základě znaleckých expertíz to dnes potvrdili vyšetřovatelé. Jakými látkami byly naplněny, zatím zveřejnit nechtějí. Na dům, kde spala romská rodina, minulý týden v noci zaútočili neznámí žháři. Dvouletá dívenka a její rodiče skončili s rozsáhlými popáleninami v nemocnici.

"Můžeme potvrdit, že do domu vlétly tři zápalné předměty. Jakou chemickou látku obsahovaly, zatím nemůžeme komentovat," uvedl mluvčí severomoravské policejní správy Miroslav Pech.

Informace policie korespondují i se zjištěním vyšetřovatelů hasičů. Ti v domě našli tři ohniska, ze kterých se plameny šířily. Výsledky chemických expertiz látky, kterou zápalné láhve obsahovaly, by měla mít policie k dispozici příští týden.

Podle Pecha se kriminalistům se přihlásili i čtyři noví svědci. "Poskytli nám bližší informace k vozidlům, která se pohybovala v době spáchání toho činu po okolí. Všechny tyto informace, které jsme dostali, samozřejmě kriminalisté vyšetřují," dodal Pech.

Policie už dříve uvedla, že v souvislosti se žhářským útokem pátrá po posádce tmavého vozu, který těsně před vypuknutím požáru kolem domku projel. Policisté případ vyšetřují jako obecné ohrožení a ublížení na zdraví. Prověřují i to, zda žhářský útok neměl rasový motiv.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/22379
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003