Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 23.03.2023 08:15

Rodina z Vítkova dostala věci z humanitární sbírky
25-04-2009  Ivan Sekanina


Toto zbylo po požáru rodinného domu romské rodiny ve Vítkově (Foto: www.hzsmsk.cz) Romská rodina, která při žhářském útoku ve Vítkově na Opavsku přišla o střechu nad hlavou a vybavení domácnosti, má zase nádobí, ložní prádlo, ručníky a další věci. V rámci humanitární sbírky jim dnes předměty předali zástupci občanského sdružení Vzájemné soužití.

Jak upřesnil ředitel sdružení Kumar Vishwanathan, se získáním potřebných věcí tentokrát nebyly vůbec žádné potíže. Lidé se o osud rodiny zajímají a chtějí pomoci. "Lidé se semkli a neohlížejí se na to, jestli je to Rom. Volají z daleka a nabízejí pomoc. Jsem překvapen, jak pěkně se chovají," poznamenal.

Babička postižené rodiny měla největší radost z nádobí. "Je nás tady šest a já měla jen dva talíře, takže jsme museli jíst postupně. Za to nádobí jsem opravdu vděčná, že se můžeme společně najíst," říká.

Neznámí útočníci zapálili domek romské rodiny o minulém víkendu. Dvouletá holčička utrpěla popáleniny na 80 procentech těla a v ostravské fakultní nemocnici stále bojuje o život. S menšími zraněními vyvázli matka a její druh.

Lidé mohou rodině pomoci ve veřejné sbírce, kterou ve středu vyhlásila vítkovská radnice. Peníze mohou posílat na účet číslo 43-4619960257/0100.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/22378
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003