Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 01.07.2022 16:00

Objevování mladých lídrů
09-04-2009  Tisková zpráva


U příležitosti Mezinárodního dne Romů Velvyslanectví USA v Praze oznámilo program „Objevování mladých lídrů“ s pedagogy a studenty středních škol z USA a střední Evropy, určený talentovaným a vůdčím osobnostem mezi romskými středoškoláky.

V rámci tohoto programu, který vznikl ve spolupráci Orbis Institute Slovakia ve spolupráci s Critical Mass Leadership Education (CMLE) a za podpory amerického Ministerstva zahraničí USA a velvyslanectví USA v ČR, navštíví šest romských studentů z ČR spolu se šesti ze Slovenska a šesti z Maďarska a vybraní učitelé v průběhu léta a podzimu 2009 Spojené státy.

Během pobytu v coloradském Denveru se zúčastní řady workshopů, projektů, setkání s občanskými iniciativami a kulturně orientačních návštěv; v posledním týdnu navštíví i Washington, D.C. Program bude intenzívní, vzdělávací a velmi interaktivní. Garanti programu hledají energické účastníky, kteří jsou připraveni rozvíjet své schopnosti aby se stali efektívními vůdčími osobnostmi ve svých školách a v rámci svých komunit.

Osmnáct studentů z USA v průběhu léta naopak navštíví střední Evropu s obdobným programem. V návaznosti na pobyt budou studenti po návratu pokračovat v projektech ve vlastních komunitách a prostřednictvím sdílených stránek komunikovat se svými protějšky v ostatních zemích.

Náklady jsou hrazeny americkou stranou.

Studentský program je určen pro mladé Romy ve věku 15-17 let, kteří studují na střední škole a hovoří plynně anglicky. Pro více informací navštivte www.orbisinstitute.sk.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/22321
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003