Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 23.03.2023 08:24

Skupina Bengas nahrála vánoční píseň
23-12-2008  Jana Šustová


Bengas (Foto: www.bengas.net) Skupina Bengas natočila vánoční píseň s názvem Karačoňa, která bude součástí nově připravovaného alba. Autorem hudby i textu je Milan Migel Horvát, který nám prozradil, o čem se v písni zpívá.

„Zpívám ženě nebo přítelkyni o tom, že pořád chodí po obchodech, nakupuje, vaří, protože jsou Vánoce. A já mezitím koukám s dětmi na televizi na pohádky a posílám SMS-ky s přáním krásných Vánoc a šťastného nového roku. A také tam popisuji to, co zažíváme, že se večer sejdeme celá rodina, jsme šťastni, že jsme spolu. Než začneme večeřet, nejdřív poděkujeme Bohu a pak si dáme s tátou panáka, abychom byli zdraví a šťastní. Tak o tom je ta písnička.“

Text této písně však původně nebyl vánoční, ale vyprávěl o lásce. Ale po natočení hudby ve studiu se autor skladby rozhodl, že by bylo dobré přidat k hudbě vánočně znějící zvukové efekty a změnit text. Píseň Karačoňa si můžete poslechnout na stránkách christmas.bengas.net. Nové album skupiny Bengas by mělo vyjít začátkem příštího roku.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/22185
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003