Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 04.07.2022 17:43

Nejen Muzeum romské kultury představí své exponáty v Liberci
24-11-2008  Tisková zpráva


Kotlářské výrobky ze sbírek Muzea romské kultury v Brně (Foto: Jana Šustová) Muzeum romské kultury z Brna vystaví své exponáty v průběhu mezinárodní konference na téma Multikulturalita a menšiny v evropském kontextu, která se uskuteční 27. a 28. listopadu v prostorách Kongresového centra Babylon v Liberci. Vedle výstavy Muzea romské kultury vystaví své exponáty také Klub slovenské kultury v ČR.

„Jsme rádi, že se nám také podařilo zajistit díky spolupráci se zahraničními účastníky z Lotyšska zajímavou výstavu, která bude prezentovat život a problémy menšin žijících v této zemi“, uvedla Dr. Dana Švingalová, odborný garant konference.

Na konferenci se budou podílet svými vlastními výrobky děti z Přípravné třídy Hvězdička a děti z Romského komunitního centra, které provozují Liberecké romské sdružení. “V nabídce výstavy bude např. také CD Romské cimbálové muziky či Sborník romských písní a další publikace, které sdružení vydalo,“ dodal Miroslav Kotlár, manažer konference.

Konference se koná v rámci Evropského roku mezikulturního dialogu a je organizována za podpory Zastoupení Evropské komise v České republice. Záštitu převzal Krajský úřad Libereckého kraje.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/22141
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003