Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 29.09.2023 02:26

Český západ zve na Den otevřených dveří
21-10-2008  Eva Haunerová


Český západ (Foto: Eva Haunerová) Občanské sdružení Český západ srdečně zve na Den otevřených dveří, který se bude konat v sobotu 1. 11. 2008 od 13 do 17 hodin v sídle sdružení v Dobré Vodě 8 u Toužimi. Na všechny účastníky čeká následující program:

- představení činnosti a úspěchů Českého západu
- prohlídka sídla sdružení
- prohlídka textilní dílny, kde pracují ženy z Dobré Vody
- prodej výrobků textilní dílny
- otevřené tvořivé dílny: výroba náušnic a výroba výzdoby na Dušičky - z těchto dílen si každý může odnést to, co si sám vyrobí

O Českém západu

Občanské sdružení Český západ působí v sociálně vyloučené převážně romské komunitě v Dobré Vodě u Toužimi v Karlovarském kraji. Zde nabízí nebo zprostředkovává práci, pořádá vzdělávací programy, organizuje volnočasové aktivity pro děti i dospělé nebo poskytuje sociální služby. Přímo v sídle sdružení funguje také textilní dílna, kde pracují romské ženy z Dobré Vody. V dílně se šijí tašky, kapsáře, kuchyňské zástěry, ubrusy a prostírání. Mezi největší úspěchy sdružení patří výrazné snížení nezaměstnanosti místní komunity, dnes zde pracuje 60 % dospělých, nebo odstranění havarijního stavu panelového domu a úprava veřejných prostranství v Dobré Vodě. Chtěli byste se o nás dozvědět více? Pokud ano, přijeďte na Den otevřených dveří a zeptejte se nás na to, co Vás zajímá. Na adrese http://www.cesky-zapad.cz/kontakt se dozvíte, jak se do Českého západu dostat.

Při cestě do tohoto kraje můžete také navštívit Klášter bratří trapistů v Novém Dvoře (asi 1 km od Dobré Vody - www.novydvur.cz), Klášter Teplá (asi 9 km od Dobré Vody - www.klastertepla.cz) nebo se projít krásnou podzimní krajinou v okolí Dobré Vody.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/22118
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003