Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 07.06.2023 08:14

Koncert extremistických skupin u Brna se obešel bez zásahu policie
03-08-2008  Zuzana Kopuletá


Bez výtržností a bez zásahu policie se nakonec obešel neonacistický koncert, který se včera konal v Ochozi u Brna. Pořadatelé sice kvůli neúčasti některých původně ohlášených kapel o několik hodin odložili začátek, pak ale velmi dbali na bezproblémový průběh.

Pořadatelé se snažili dodržet pořádek a dá se říct, že byli úspěšní. Přesto atmosféra byla napjatá a účastníci koncertu dávali najevo velkou nelibost, že je jim věnována jakákoliv pozornost. Bránili například vstupu novinářů do areálu a pořízení jakýchkoliv záznamů.

Podle advokátky organizátoru Kláry Slámové kvůli ochraně autorských práv. "Pokud dá manažer těch kapel souhlas, tak samozřejmě. Ale ten manažer nedal souhlas," vysvětlila Slámová.

Policisté v rámci opatření spojených s koncertem nakonec uložili jen 15 pokut v celkové hodnotě 17 a půl tisíce korun. Odhalili také jediného účastníka, který sedl za volant s alkoholem v krvi, řekl jejich mluvčí Aleš Mergentál. "Žádné problémy, žádné výtržnosti jsme nezaznamenali," dodal mluvčí.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/22048
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003