Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 31.03.2023 08:08

Začíná 4. ročník soutěže pro české world music kapely
02-04-2008  Tisková zpráva


1. dubna 2008 se již počtvrté otevřela domácím world music kapelám šance vyhrát natočení vlastního alba a zároveň se představit na velkém mezinárodním hudebním festivalu. Vydavatelství Indies Scope Records a festival Colours of Ostrava za podpory České spořitelny totiž vyhlašují již 4. ročník soutěže „Česká spořitelna Colours Talents“. Soutěž je určena všem skupinám, jejichž styl je inspirován jak místní lidovou hudbou, tak i hudbou světovou (například: Irsko, Skandinávie, hudba z Afriky, Asie i jižní Ameriky) a které nejsou smluvně vázány u některé z vydavatelských společností.

Kapely mohou umisťovat své prezentace a tři hudební ukázky ve formátu mp3 do 31. května 2008 prostřednictvím webového formuláře na internetové adrese http://talents.freemusic.cz. Zde také zájemci získají přesné podmínky soutěže a další informace. Vítězem 1. ročníku soutěže se stala kapela Posmrtné zkušenosti, 2. ročníku pak dívčí uskupení Yellow Sisters a 3. ročníku skupina Prosti Dumi.

Odbornou porotou, mezi jejímiž členy nechybí ředitelé obou organizací i hudební odborníci Jiří Moravčík, Petr Dorůžka či Tomáš S. Polívka, vybraní čtyři finalisté se živě představí 22. června od 14 hodin v brněnském klubu Stará pekárna. Členové finálových kapel obdrží zároveň vstupenku na festival Colours of Ostrava 2008 a CD minulých vítězů soutěže. Zároveň s oznámením finalistů se na stránkách soutěže rozběhne divácké hlasování formou SMS zpráv.

Vítěz vybraný porotou získá možnost natočení alba (14 dní natáčení ve studiu Indies Scope Records) a jeho vydání u Indies Scope Records. Zároveň bude pozván k vystoupení na festivalu Colours of Ostrava 2008, který se letos koná od 10. do 13. července. Porota je složená z odborných kritiků, zástupců festivalu Colours of Ostrava a Indies Scope Records. Vítěz diváckého hlasování bude pozván k vystoupení na festivalu Colours of Ostrava 2008.

Soutěž pořádá mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava a vydavatelství Indies Scope Records. Generálním partnerem soutěže i festivalu Colours of Ostrava je Česká spořitelna.

Porotci:
Milan Páleš – Indies Scope Records
Zlata Holušová – Colours of Ostrava
Přemysl Štěpánek - Indies Scope Records
Jiří Moravčík – hudební publicista
Petr Dorůžka – hudební publicista
Tomáš S. Polívka – hudební publicista
Broněk Šmid – Indies Studio
Tomáš Kytnar – klub Stará pekárna
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/21857
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003