Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 29.09.2022 06:41

Pražský magistrát rozpustil demonstraci nacionalistů
22-03-2008  Milan Kopp, Michaela Vetešková


Demonstrace nacionalistické Národní strany (Foto: ČTK) Pražský magistrát rozpustil po dvaceti minutách demonstraci nacionalistické Národní strany v centru Prahy. Před Domem národnostních menšin ve Vocelově ulici se dopoledne kolem 11. hodiny sešlo asi 20 demonstrantů. Podle magistrátních úředníků ale porušili podmínky ohlášené akce.

Účastníci se pak rozešli. Mluvčí Národní strany počin magistrátních úředníků odsoudil, podle něho je to další důkaz toho, jak je v Česku potírána svoboda slova. Bránil se také tomu, že demonstrují, podle jeho slov chtěli pietním aktem uctít památku mrtvých Čechů, kteří trpěli nebo zahynuli rukou příslušníků národnostních menšin.

Jak ale dodává mluvčí pražského magistrátu Jiří Wolf, porušili podmínky ohlášené akce: "Shromáždění bylo ukončeno z jednoho jediného důvodu, a to, že došlo k porušení zákona."

Demonstrace nacionalistické Národní strany (Foto: ČTK) Před Domem národnostních menšin se také sešli členové občanských sdružení národnostních menšin a dnešní akci odsoudili. V jednom ze sdružení pracuje také Petr Popov: "Já jsem inicioval schůzku národnostních menšin naprosto demokratickým způsobem a všech deset národnostních menšin odsoudilo dnešní akci na tomto místě. Není správná."

Stoupenci Národní strany se pak přesunuli na pražské Palackého náměstí, kde je možné pořádat shromáždění bez ohlášení.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/21844
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003