Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 21.03.2023 20:52

Český antidiskriminační projekt „Krém na všechny barvy kůže“ byl oceněn jako nejlepší v Evropské unii
22-11-2007  


Předávání cen v Lisabonu Krém na všechny barvy kůže vytvořený občanským sdružením IQ Roma servis byl na závěrečné konferenci k Evropskému roku rovných příležitostí pro všechny (ERRP) konané v Lisabonu od 19. do 20. listopadu 2007 oceněn jako nejlepší výstup ERRP ze všech projektů zemí EU. Cenu převzala zástupkyně sdružení Ivona Parčiová (na fotografii druhá zleva), která je současně koordinátorkou projektu a autorkou myšlenky krému.

IQ Roma servis během roku 2007 realizuje v rámci Evropského roku rovných příležitostí pro všechny kampaň „2007: Brno slaví Evropský rok rovných příležitostí pro všechny“ mezi jejíž aktivity patří mimo jiné distribuce krému na ruce pro všechny barvy kůže. Distribuce proběhla 16. 11. 2007 v Brně za pomoci zaměstnanců, praktikantů, dobrovolníků i samotných klientů organizace.

Krém pro všechny barvy kůže Krém je používán denně lidmi bez ohledu na pohlaví, barvu, národnost, náboženské vyznání, zdravotní postižení, věk nebo sexuální orientaci. Krém je jako prvek podporující jednotu v rozmanitosti, jeden krém na různorodou a rozmanitou kůži, krém představuje i vzájemné dotyky, vzájemné soužití lidí. Tudíž myšlenku kampaně, zaštítěné hejtmanem Jihomoravského kraje a primátorem města Brna, zcela naplňuje a zviditelňuje sloganem „pro všechny barvy kůže“.

Další distribuce krému pro všechny barvy kůže proběhne 26. 11. 2007 v centru města Brna.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/21700
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003