Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 01.10.2023 11:14

Webové stránky Českého západu byly oceněny v soutěži Být vidět
08-11-2007  Tisková zpráva


Webové stránky Českého západu Občanské sdružení Český západ působící v romské komunitě v Dobré Vodě u Toužimi se v celostátní soutěži Být vidět umístilo se svými webovými stránkami na třetím místě. Porota ocenila hlavně přehlednost prezentace sdružení a aktuálnost informací. Soutěž, jejímž cílem je neziskovým organizacím nabídnout vzájemné srovnání a ukázat nové trendy ve způsobech jejich prezentace, vyhlašuje každoročně občanské sdružení AGNES z Prahy ve třech kategoriích - výroční zpráva, webové stránky a fotopříběh.

V kategorii Nejlepší webové stránky soutěžilo celkem 21 neziskových organizací z celé České republiky. První místo získala organizace Pohoda - společnost pro normální život lidí s postižením, druhé místo obsadila Haima - Unie pro pomoc dětem s poruchami krvetvorby a třetí místo získalo občanské sdružení Český západ. Toto sdružení působí v romské komunitě v Dobré Vodě u Toužimi od roku 2002, kde se snaží vytvářet podmínky pro zkvalitnění života všech místních obyvatel a napomáhat tak k růstu občanské společnosti na Toužimsku.

"Těší nás, že jsme se umístili tak vysoko a získali tak veskrze pozitivní ohlasy na naše webové stránky," říká Eva Haunerová, mluvčí sdružení Český západ. "Když jsme před dvěma roky hledali tvůrce našeho nového webu, vsadili jsme na práci profesionálů. Webové stránky jsou totiž jeden z nejdůležitějších nástrojů, jak mohou neziskové organizace prezentovat svou činnost veřejnosti, a proto je důležité, aby byly přehledné a funkční. Stránky dle našeho zadání nám vytvořil Petr Čaník z webdesignového studia Plus-Design z Nového Jičína, který nám dodnes pomáhá s jejich správou a dalším rozvojem. Ocenění v soutěži ukázalo, že se sázka na profesionální služby vyplatila," shrnuje Eva Haunerová.

V současné době chystá Český západ úpravu webu v duchu nového jednotného vizuálního stylu. Webové stránky změní svou barevnost a objeví se zde i nové logo organizace, pod kterým Český západ nově vystupuje. Proměnou by měl projít také internetový obchůdek, nabízející výrobky romských žen z Dobré Vody, aby se zákazníkům usnadnil výběr zboží i jeho objednávka. Webové stránky občanského sdružení Český západ se nachází na adrese www.cesky-zapad.cz.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/21653
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003