Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 01.10.2023 13:42

Občanské sdružení Český západ bude na trzích v Plzni nabízet nové výrobky
06-11-2007  Tisková zpráva


Český západ své výrobky na trzích v Plzni prodává několikrát do roka (Foto: Eva Haunerová) Občanské sdružení Český západ z Dobré Vody u Toužimi bude ve dnech 8. a 9. listopadu prodávat výrobky ze své krejčovské a tkalcovské dílny na řemeslných trzích v Plzni. Kromě již tradičních výrobků jako jsou plátěné tašky s potiskem, ubrusy a prostírání, kapsáře, tuniky nebo tkané koberce, sdružení zákazníkům nabídne i nový typ tašek z barevné jutové tkaniny.

Krejčovská dílna Českého západu zaměstnává romské ženy z Dobré Vody už pátým rokem. Všechny ženy, které v dílně pracují, musely nejdříve absolvovat odpovídající rekvalifikační kurzy. Dnes jejich ručně vyráběné výrobky sdružení nabízí na nejrůznějších řemeslných trzích v Karlovarském a Plzeňském kraji, ale také v internetovém obchůdku na stránkách www.cesky-zapad.cz, kde se mohou zájemci dozvědět i další informace o činnosti sdružení.

Taška z jutové tkaniny "Na Martinské trhy v Plzni jsme chtěli přijet s něčím novým, čím bychom mohli rozšířit náš dosavadní sortiment výrobků. Hledali jsme nějaký nový zajímavý materiál, a tak se zrodila myšlenka tašek z barevné jutové tkaniny. Myslím, že nové barevné tašky budou zpestřením nejen pro naše zákazníky, ale také pro paní Boženu Kolenovou, která v Dobré Vodě tašky šije. Doposud jsme totiž nabízeli hlavně výrobky z přírodního plátna zdobené pouze barevným potiskem," popisuje mluvčí sdružení Eva Haunerová.

Občanské sdružení Český západ působí v romské komunitě v Dobré Vodě u Toužimi od roku 2002. Zde se snaží vytvářet podmínky pro zkvalitnění života všech místních obyvatel a napomáhat tak k růstu občanské společnosti na Toužimsku. Sdružení obyvatelům Dobré Vody mimo jiné poskytuje sociální služby, pořádá vzdělávací a rekvalifikační programy, nabízí nebo zprostředkovává práci, organizuje volnočasové aktivity pro děti i dospělé, nabízí individuální doučování dětí. Snahou sdružení je také zapojovat obyvatele Dobré Vody do řešení problémů veřejného zájmu a to zejména na komunální úrovni. V letošním roce zaměstnává sdružení celkem jedenáct Romů z Dobré Vody, osm z těchto pracovních míst vytvořilo ve spolupráci s Úřadem práce Karlovy Vary.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/21643
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003