Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 19.05.2022 11:17

Praha bude dějištěm Veletrhu neziskových organizací
03-04-2007  Jana Šustová


Praha bude ve středu 4. dubna 2007 od 9 do 18 hodin hostit osmý ročník Veletrhu neziskových organizací, který se uskuteční v Tyršově domě, Újezd 40, Praha 1. Očekává se účast více než sto padesáti neziskových organizací z České republiky i z dalších zemí střední a východní Evropy. Návštěvníkům se například představí zástupci neziskových organizací z Ukrajiny, Běloruska, Moldavska, Německa či ze zemí nám geograficky vzdálenějších jako je Taiwan. Tzv. "NGO market" pořádá nadace Forum 2000, vstup na akci je zdarma.

Novinkou veletrhu bude letos tematický blok přednášek, debat, seminářů a workshopů na téma aktivního občanství mladých ve střední a východní Evropě, který bude probíhat paralelně s tradičním veletrhem. Zajímavým zpestřením určitě bude debata o roli celebrit v neziskovém sektoru, na které budou Aňa Geislerová, Vendula Svobodová, Tereza Kostková a Janis Sidovský diskutovat jak o svých osobních zkušenostech, tak o kladech a záporech zviditelňování třetího sektoru za pomoci slavných

Veletrh neziskových organizací je jedinečnou jednodenní akcí, která od svého vzniku v roce 2000 neustále rozšiřuje svůj rozsah i záběr. Neziskové organizace aktivní ve vzdělávání, dobrovolnictví, oblasti lidských práv, enviromenální problematice nebo jiných oblastech mají možnost představit své aktivity široké veřejnosti, navázat nová partnerství, zaujmout a oslovit sponzory a dobrovolníky, ale i získat nové vědomosti potřebné pro úspěšné vedení své organizace.

Z organizací zaměřených na práci s Romy se veletrhu zúčastní občanská sdružení Český západ, Romea a Romodrom.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/21378
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003