Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 03.07.2022 22:18

Český západ se prezentuje na Veletrhu neziskových organizací v Praze
03-04-2007  Tisková zpráva


Výrobky žen z o. s. Český západ (Foto: www.cesky-zapad.cz) Ve středu 4. dubna se zástupkyně občanského sdružení Český západ zúčastní Veletrhu neziskových organizací v Praze, aby zde prezentovaly činnost sdružení a zároveň nabízely ke koupi ručně vyráběné výrobky romských žen z Dobré Vody. Osmý ročník Veletrhu neziskových organizací, který probíhá v rámci Fóra 2000, se uskuteční 4. dubna 2007 v Tyršově domě, Újezd 40, Praha 1 v době od 9-18 hod.

Zástupkyně občanského sdružení Český západ všem zájemcům rády zodpoví jakékoliv dotazy týkající se činnosti sdružení, které působí v romské komunitě v Dobré Vodě u Toužimi (Karlovarský kraj) od roku 2002, a jehož cílem je vytvářet podmínky pro zkvalitnění života obyvatel Dobré Vody, a to skrze zásadní změnu v nich samých, v komunitě jako celku a v pohledu majoritní společnosti.

Veletrh neziskových organizací je jedinečnou jednodenní akcí, která od svého vzniku v roce 2000 neustále rozšiřuje svůj rozsah i záběr. Neziskové organizace aktivní ve vzdělávání, dobrovolnictví, oblasti lidských práv nebo jiných oblastech mají možnost představit své aktivity široké veřejnosti, navázat nová partnerství, zaujmout a oslovit sponzory a dobrovolníky, ale i získat nové vědomosti potřebné pro úspěšné vedení své organizace. Letos se očekává účast více než sto neziskových organizací z České republiky i z dalších zemí střední a východní Evropy.

Novinkou letošního ročníku bude tematický blok přednášek, debat, seminářů a workshopů na téma aktivního občanství mladých ve střední a východní Evropě, který bude probíhat paralelně s tradičním veletrhem. Ve 13.30 hod např. začíná panelová diskuze s Vendulou Svobodovou, Aňou Geislerovou, Terezou Kostkovou a dalších na téma Role celebrit v neziskovém sektoru. Více o programu a neziskových organizacích, které se veletrhu zúčastní, se dozvíte na internetové stránce akce.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/21377
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003