Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 21.03.2023 22:33

Festival Colours of Ostrava získal druhého Anděla
19-03-2007  


Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava se dočkal dalšího významného ocenění. Akademie populární hudby jej totiž v sobotu 17 .března 2007 vyhlásila nejdůležitější událostí uplynulého roku! Colours of Ostrava si tak na své konto připisují již druhého Anděla v řadě.

Slavnostní ceremoniál předávání 16. ročníku výročních cen Akademie populární hudby se letos opět přestěhoval do ostravské ČEZ Arény. Kategorie Událost roku se dostala na pořad až v samém závěru ceremoniálu a Colours of Ostrava v užší nominaci konkuroval koncert Beatová síň slávy Michala Pavlíčka a další festival United Islands of Prague. Letošní ocenění je o to důležitější, že se festivalu podařilo prosadit v mimořádné konkurenci jak celé řady silných festivalů, tak mediálně mimořádně sledovaných koncertů.

Poděkování za krásné ocenění patří kromě odborné akademie zejména návštěvníkům a všem fanouškům festivalu, kteří rok od roku tvoří na Černé louce v Ostravě lepší a lepší atmosféru, ale i kapelám a DJům z celého světa, jejichž nezapomenutelná vystoupení dělají festival tak "barevným". Díky pořadatelů festivalu směřují také všem partnerům festivalu v čele s generálním partnerem Českou spořitelnou, bez jejichž podpory by festival nikdy nedospěl do současné podoby.

Na letošní léto slibuje ředitelka festivalu Zlata Holušová fanouškům opět festival, který bude kombinovat mimořádnou kvalitu programu z celého světa s příjemným prostředím tak, aby Colours of Ostrava uspokojily všechny návštěvníky a festival opět patřil mezi události roku.

6. ročník letního festivalu Colours of Ostrava se uskuteční od 12. do 15. července 2007 v zeleném centru Ostravy. Stejně jako loni potrvá čtyři dny a představí hvězdy zahraniční a domácí scény nejrůznějších hudebních žánrů od world music přes rock až po alternativní žánry. Nebude chybět ani řada doprovodných programů: divadelní představení, areál dětský svět, kinokavárna, DJs, workshopy a podobně. Colours of Ostrava je již držitelem ceny Anděl za Událost roku 2005. Minulý ročník festivalu navštívilo přes 16.000 návštěvníků (+ 800 dětí).

Účast na letošním ročníku již potvrdili: Goran Bregović & Wedding and Funeral Band, Mando Diao, Bajofondo Tango Club, Richard Bona, Salsa Celtica či Yungchen Lhamo.

Čtyřdenní vstupenky je již nyní možné zakoupit v síti Ticketpro za 650,- Kč. Tato cena platí do 31. března 2007.

Více informaci naleznete na www.colours.cz.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/21341
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003