Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 03.07.2022 23:44

Kontroverzní starosta Vsetína Čunek chce vést lidovce
20-11-2006  Věra Masopustová, Martin Hromádka


Jiří Čunek (Foto: http://cunek.kdu.cz) Jiří Čunek se bude ucházet o post předsedy KDU-ČSL. Jeho rozhodnutí musí ještě na své čtvrteční konferenci schválit zlínská organizace strany. Proti jeho setrvání v politice jsou kvůli způsobu vystěhování vsetínských Romů nejen romská sdružení, ale i někteří jeho spolustraníci. Ve svém kraji má nicméně silnou pozici.

Podle místopředsedy KDU-ČSL a šéfa strany ve Zlínském kraji Jiřího Stodůlky hovoří pro kandidaturu Jiřího Čunka jeho úspěchy v komunální politice. "Potřetí uspěl v komunálních volbách ve Vsetíně na starostu, navíc byl zvolen téměř bezkonkurenčně i senátorem," řekl Stodůlka.

Naopak podle senátora za KDU-ČSL Petra Pitharta by Čunek kvůli svým vsetínským aktivitám kandidovat neměl. "To samozřejmě ve straně vybudí určité pnutí, jehož intenzitu si nedovedu představit, ale nebude nevýznamné," podotkl Pithart.

Za negativní signál pokládá Čunkovu kandidaturu do čela KDU-ČSL i režisér a herec Břetislav Rychlík, který na vsetínského starostu podal za stěhování Romů trestní oznámení. "Definitivně se zbaví křesťanství ve svém názvu," řekl Rychlík.

O předsedovi strany bude KDU-ČSL rozhodovat na svém sjezdu 9. prosince. Pokud Jiří Čunek volby vyhraje, má se stranou velké plány. "Chtěl bych, aby se změnil výraz strany v očích občanů České republiky," prohlásil sedmačtyřicetiletý politik.

Zdroj: Český rozhlas 1 - Radiožurnál - Zprávy - každou celou hodinu a většinu dne i v půl
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/21222
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003